Vintage Plateel Schaaltje gemerkt met Regina - René WB Gouda Holland
Prachtig Kobalt blauw versierd met bloemen decor en gouden randen
Gemaakt in 1938 door Plateel fabriek Regina en handgeschilderd door René en volledig gemarkeerd op de bodem
Lengte: 18,5 cm
Breedte: 11,5 cm
Hoogte: 4 cm - met hengsel: 10,5 cm
Regina was een kunstaardewerkfabriek in de Nederlandse stad Gouda, opgericht in 1898.
De fabriek werd opgericht in het kroningsjaar 1898 van koningin Wilhelmina, vandaar de naam Regina.
De fabriek werd opgericht door Gerrit Frederik van der Want, een telg uit het Goudse aardewerkgeslacht Van der Want, en Georges Antoine Alexis Barras, een Belgische geldschieter en kunstverzamelaar.
Hun initialen WB staan dan ook op bijna alle producten. Regina kon met de productie van kunstaardewerk in 1917 beginnen, omdat het bedrijf een aantal (plateel)mallen kon kopen van de gefailleerde Haagse plateelfabriek Rozenburg, die in de periode van 1883 tot 1917 kwalitatief hoogstaand plateel maakte.
De aardewerk fabriek werd in 1979 gesloten.