5. Plateel

Plateel

Opgericht in 1880 - opgeheven in 1935

Plateel

Plateel is de verzamelnaam voor aardewerk (keramiek) dat na het bakken beschilderd wordt door een plateelschilder en daarna opnieuw gebakken. Hierbij werd voornamelijk gebruik gemaakt van industriële technieken om de vormen te maken, door middel van gietklei en mallen. Hierna werden deze echter gedecoreerd door ambachtelijke technieken zoals het met de hand beschilderen of bewerken van deze vormen. Nederland kende zeker in het begin van de 20e eeuw enkele vooraanstaande plateelbakkerijen (aardewerkfabrieken) met zeer bekwame plateelschilders. Hoewel er nog steeds "plateel" gemaakt wordt volgens dezelfde technieken, beperken wij hier ons tot de fabrieken en plateelschilders die werkzaam waren in de hoogtijdagen van het plateel, van 1880-1935.

Plateelbakkerij Zuid-Holland - Vaasje Decor Capri kopen? Bied vanaf 20!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Vaasje Decor Capri
Afmetingen 8 x 6 x 6 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Kunstaardewerkfabriek Regina - 3 vroege miniaturen (cactuspotjes met schotel) Uni decor kopen? Bied vanaf 22!
Kunstaardewerkfabriek Regina (1898) Nederlands 3 vroege miniaturen (cactuspotjes met schotel) Uni decor
Afmetingen 7 x 7 x 7 cm (h x b x d)
Gewicht 300 g
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 22
Societe Ceramique - Art Nouveau set vazen met floraal polychroom decor uit ca. 1910 kopen? Bied vanaf 65!
Societe Ceramique (1859-1958) Nederlands Art Nouveau set vazen met floraal polychroom decor uit ca. 1910
Afmetingen 18.5 x 13 x 13 cm (h x b x d)
€ 65
N.V. Plateelbakkerij Delft - Delft polychroom Holland Handwerk, 1 dekselvaas en 2 trompet vazen kopen? Bied vanaf 70!
N.V. Plateelbakkerij Delft (1897-1928) Nederlands Delft polychroom Holland Handwerk, 1 dekselvaas en 2 trompet vazen
Afmetingen 35 x 17 x 17 cm (h x b x d)
Gewicht 5000 g
€ 70
Kunstaardewerkfabriek Sint Lukas - turquoise vaasje met blauwe biezen no 72 decor XII kopen? Bied vanaf 45!
Kunstaardewerkfabriek Sint Lukas (1909-1933) Nederlands turquoise vaasje met blauwe biezen no 72 decor XII
Afmetingen 10 x 9 x 9 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Porceleyne Fles - Wandbord van landschap met Molens en water , 1959 kopen? Bied vanaf 40!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Wandbord van landschap met Molens en water , 1959
Afmetingen 18.5 x 18.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Potterie Oud Delft - Handgeschilderd Delfts Blauw Kannetje , Gesigneerd : J.P. Groen kopen? Bied vanaf 32!
Potterie Oud Delft (1921) Nederlands Handgeschilderd Delfts Blauw Kannetje , Gesigneerd : J.P. Groen
Afmetingen 16 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 32
Kunstaardewerkfabriek Regina - Plateel Schaaltje gemerkt door Regina - René WB Gouda Holland, 1938 kopen? Bied vanaf 35!
Kunstaardewerkfabriek Regina (1898) Nederlands Plateel Schaaltje gemerkt door Regina - René WB Gouda Holland, 1938
Afmetingen 10.5 x 18.5 x 11.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Royal Goedewaagen - Schaal voor planten of bloemen- turquoise kopen? Bied vanaf 35!
Royal Goedewaagen (1779-1983) Nederlands Schaal voor planten of bloemen- turquoise
Afmetingen 7 x 20 x 20 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
ESKAF - Cornelis van der Sluys Vaas kopen? Bied vanaf 175!
ESKAF (1919-1934) Nederlands Cornelis van der Sluys Vaas
Afmetingen 25 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 175
Heinen Delfts Blauw - De herfst kopen? Bied vanaf 60!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands De herfst
Afmetingen 3 x 30 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht 101 g
Gesigneerd Ongemerkt
€ 60
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Corona kopen? Bied vanaf 150!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Corona
Afmetingen 30 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Wandbord Kitty 2965/35 kopen? Bied vanaf 25!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Wandbord Kitty 2965/35
Afmetingen 35 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Heinen Delfts Blauw - Prachtig delfts blauw bord met bloemen kopen? Bied vanaf 30!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands Prachtig delfts blauw bord met bloemen
Afmetingen 36 x 3.5 cm (h x b)
€ 30
Porceleyne Fles - Delftsblauw gesigneerd Buikvaasje met bloemmotief kopen? Bied vanaf 35!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Delftsblauw gesigneerd Buikvaasje met bloemmotief
Afmetingen 20 x 11 cm (h x b)
Gewicht 522 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Societe Ceramique - lampetset kopen? Bied vanaf 50!
Societe Ceramique (1859-1958) Nederlands lampetset
Afmetingen 27 x 35 cm (h x b)
€ 50
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Rhodian kopen? Bied vanaf 40!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Rhodian
Afmetingen 38 x 13 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Chris Lanooy - Mooi puntgaaf Juliana vaasje. kopen? Bied vanaf 100!
Chris Lanooy (1881-1948) Nederlands Mooi puntgaaf Juliana vaasje.
Afmetingen 10.5 x 10 x 10 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 100
Heinen Delfts Blauw - Delftsblauwe amphora kopen? Bied vanaf 70!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands Delftsblauwe amphora
Afmetingen 17 x 9 x 8 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Jan van Ham - Drents landschap kopen? Bied vanaf 75!
Jan van Ham (1892-1989) Nederlands Drents landschap
Techniek Olieverf
Afmetingen 40 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
€ 75
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Gouda Decorative teller kopen? Bied vanaf 89!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Gouda Decoratieteller
Afmetingen 24 x 24 cm (h x b)
Gewicht 1 g
€ 89
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Kon. Plazuid Gouda Holland kopen? Bied vanaf 125!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Kon. Plazuid Gouda Holland
Afmetingen 21.5 x 21.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Heinen Delfts Blauw - Paard en wagen kopen? Bied vanaf 50!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands Paard en wagen
Afmetingen 3.5 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50