5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Johan van den Berg - abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 65!
Johan van den Berg (1939) Nederlands abstracte voorstelling
Techniek Acryl
Afmetingen 12 x 9 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
€ 65
Hubert Bekman - Dorpsgezicht in Limburg kopen? Bied vanaf 600!
Hubert Bekman (1896-1974) Nederlands Dorpsgezicht in Limburg
Techniek Olieverf
Afmetingen 80 x 120 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 600
Harm Kamerlingh Onnes - olieverfschilderij op paneel kopen? Bied vanaf 250!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands olieverfschilderij op paneel
Techniek Olieverf
Afmetingen 27 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Jan Cremer - Toscane - ingelijst - 2001- 125 ex - groot kopen? Bied vanaf 275!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Toscane - ingelijst - 2001- 125 ex - groot
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 76 x 96 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 275
Aat Verhoog - Kunstartiest kopen? Bied vanaf 20!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Kunstartiest
Techniek Overig
Afmetingen 20 x 20 cm (h x b)
€ 20
Thijs Overmans - zonder titel kopen? Bied vanaf 150!
Thijs Overmans (1928) Nederlands zonder titel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Toon Kelder - zonder titel kopen? Bied vanaf 100!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands zonder titel
Techniek Gouache
Afmetingen 39.5 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 100
Co Westerik - Plant op tafel in tegenlicht kopen? Bied vanaf 1800!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Plant op tafel in tegenlicht
Techniek Aquarel
Afmetingen 51 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 1.800
Jan Cremer - 2 luik - ingelijst - 1991 - 65 ex. kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands 2 luik - ingelijst - 1991 - 65 ex.
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 81 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 325
Jan Cremer - Tulpen - ingelijst - 1999 - 200 ex. kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Tulpen - ingelijst - 1999 - 200 ex.
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 70 x 90 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Kees van Bohemen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Zonder titel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Glasschade
€ 250
Willem Minderman - Ets - 1975 kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Ets - 1975
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Willem Minderman - Ets kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Ets
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Aat Verhoog - Litho:zonder titel kopen? Bied vanaf 29!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Litho:zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 29
Herman Berserik - ets:2 poppenhoofden - 1977 kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands ets:2 poppenhoofden - 1977
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 75
Kees Andrea - Litho: Bok en Haan - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Bok en Haan - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 39
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk: "een familie treffen" - 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Co Westerik - Ingelijste kleuren zeefdruk: paar - 1972 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 275!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste kleuren zeefdruk: paar - 1972 (nette lijst!)
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 70 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 275
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk - 1996 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste zeefdruk - 1996 (nette lijst!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Kees Andrea - Tentoonstellings poster - 1955 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Tentoonstellings poster - 1955
Techniek Offset
Afmetingen 61 x 49.5 cm (h x b)
€ 39
Ria Exel - Litho kopen? Bied vanaf 39!
Ria Exel (1915-1985) Nederlands Litho
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 39
Herman Berserik - litho: titel onbekend - 1972 kopen? Bied vanaf 69!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands litho: titel onbekend - 1972
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 69
Jan Cremer - Set koffiekopjes kopen? Bied vanaf 15!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Set koffiekopjes
Techniek Keramiek
Afmetingen 7 x 12 x 12 cm (h x b x d)
Gewicht 300 g
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Huidig bod
€ 15
1 bieding
Kees Andrea - Litho: Harlekijnen met vliegers en hond kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Harlekijnen met vliegers en hond
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46 cm (h x b)
€ 39
Herman Berserik - ets:titel onbekend kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands ets:titel onbekend
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Wil Bouthoorn - gemengde techniek op board: compositie stad - 1989 kopen? Bied vanaf 1000!
Wil Bouthoorn (1916-2004) Nederlands gemengde techniek op board: compositie stad - 1989
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 93 x 123 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Paul Citroen - litho: Anneloor - 1976 kopen? Bied vanaf 49!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands litho: Anneloor - 1976
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 49
Kees Andrea - Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 63 cm (h x b)
€ 39
Paul Citroen - litho: Piet Clement - 1976 kopen? Bied vanaf 29!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands litho: Piet Clement - 1976
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 29
Paul Citroen - litho: Ella - 1976 kopen? Bied vanaf 49!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands litho: Ella - 1976
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 49
Co Westerik - Kleurenlitho: "Droom" - 1997 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Kleurenlitho: "Droom" - 1997 (nette lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Jan Cremer - grote zeefdruk: Altai - 1988 kopen? Bied vanaf 199!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands grote zeefdruk: Altai - 1988
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 116 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 199
Co Westerik - Ets: Portret - 1998 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ets: Portret - 1998 (nette lijst!)
Techniek Ets
Afmetingen 39 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Maarten van Dreven - Kentauromachine kopen? Bied vanaf 150!
Maarten van Dreven (1941-2001) Nederlands Kentauromachine
Techniek Aquarel
Afmetingen 48 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Kees van Bohemen - WOODSTOCK kopen? Bied vanaf 209!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands WOODSTOCK
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 82 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 209
Kees van Bohemen - Proefdruk: 3 figuren kopen? Bied vanaf 70!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Proefdruk: 3 figuren
Techniek Litho
Afmetingen 86 x 61 cm (h x b)
€ 70
Kees van Bohemen - Litho: Els - 1978 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Litho: Els - 1978
Techniek Litho
Afmetingen 74 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Kees van Bohemen - Ingelijste litho: Vrouw - 1981 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Ingelijste litho: Vrouw - 1981
Techniek Litho
Afmetingen 100 x 79.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Kees van Bohemen - Ingelijste zeefdruk: Doortje - 1978 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Doortje - 1978
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 77 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Paul Citroen - litho: Lyda - 1976 kopen? Bied vanaf 49!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands litho: Lyda - 1976
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 49
Jan Cremer - Tulpen - zeefdruk 156/200, gesigneerd r.o. kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Tulpen - zeefdruk 156/200, gesigneerd r.o.
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 87 x 104 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Gerard Verdijk - zeefdruk: Analysing ... - 1972 -75 kopen? Bied vanaf 55!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands zeefdruk: Analysing ... - 1972 -75
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Jan Cremer - Zonder titel kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Zonder titel
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 60 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Jan Cremer - Balletdanseres kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Balletdanseres
Techniek Litho
Afmetingen 42 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Ton Pape - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 20!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Abstracte compositie
Techniek Gouache
Afmetingen 39 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 20