Ontdek het werk van Johanna Apolonia Biesiot (1919-2007), een Haagse kunstenaar en leerling van Johan Windhorst. Biesiot staat bekend om haar indrukwekkende landschapsetsen en was lid van de Haagse Kunstkring. Naast etsen schilderde en tekende ze met passie, waarbij haar liefde voor reizen en natuur terugkomt in elk werk.
Uit een interview met de Volkskrant in 1998 blijkt hoe diep haar creativiteit geworteld was in haar dagelijks leven. “Op haar stoel reisde ze”, zoals ze het zelf omschreef, geïnspireerd door Griekse eilanden, bergen en Israël, maar ook door natuurdocumentaires, zoals haar liefde voor zeeleeuwtjes. Ze bleef schetsen en schilderen met dezelfde energie, zelfs op haar oude dag.
Te koop aangeboden is een prachtig olieverfschilderij van haar hand, een stilleven met viooltjes. Dit werk toont een meesterlijke toepassing van de impressionistische stijl, met losse penseelstreken en een levendig kleurenpalet van rood, geel en paars. De zachte, vage achtergrond zorgt ervoor dat de bloemen de stralende focus zijn. Een kunstwerk dat de sfeer en het kleurgebruik benadrukt boven detaillistische precisie, geïnspireerd door klassieke bloemstillevens, maar met een moderne twist.
Grijp nu de kans om een uniek stuk van Johanna Apolonia Biesiot in huis te halen!