5. Vrije Studio

Vrije Studio

Opgericht in 1933 - opgeheven in 1942

Eerste Nederlandse Vrije Studio

De Eerste Nederlandse Vrije Studio was een instelling in Den Haag waar kunstenaars bij elkaar kwamen en waar 's avonds les werd gegeven. Het idee van de Eerste Nederlandse Vrije Studio kwam van de Academies Libres die erg succesvol waren in Parijs. Dit was een instituut die zich focuste op de artistieke vrijheid van de studenten, voor individualiteit en gemeenschapsgevoel. Een goed kunstwerk werd volgens de Academies Libres met de ziel gemaakt. In Nederland was de Vrije Studio ook direct een succes. Men kon hier experimenteren met nieuwe vormgeving en nieuwe beeldtaal en zo een eigen identiteit ontwikkelen. Iedereen kon zich inschrijven, zowel professionals en amateurs werkten samen. Vanwege de Tweede Wereldoorlog en de Duits bezetting sloot de Vrije Studio. Na de Tweede Wereldoorlog werd de Vrije Studio voortgezet als de Vrije Academie die in 1947 werd opgericht, die tot enkele jaren geleden nog actief was.

Kees Andrea - Litho: Bok en Haan - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Bok en Haan - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 39
Kees Andrea - Tentoonstellings poster - 1955 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Tentoonstellings poster - 1955
Techniek Offset
Afmetingen 61 x 49.5 cm (h x b)
€ 39
Kees Andrea - Litho: Harlekijnen met vliegers en hond kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Harlekijnen met vliegers en hond
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46 cm (h x b)
€ 39
Kees Andrea - Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 39
Ina Hooft - L'Eglise Nôtre Dame de Protection, Cagnes sur Mer kopen? Bied vanaf 35!
Ina Hooft (1894) Nederlands L'Eglise Nôtre Dame de Protection, Cagnes sur Mer
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 24 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 35
Willem van den Berg - Volendam kopen? Bied vanaf 50!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Volendam
Techniek Litho
Afmetingen 28.5 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50
Kees Andrea - litho: de baadsters I kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands litho: de baadsters I
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 39
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Harlekijn en jongens met vlieger, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Kees Andrea - Geit bij personen in een kamer - Litho kopen? Bied vanaf 40!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Geit bij personen in een kamer - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 23 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 40
Kees Andrea - Baadsters, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Baadsters, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Kees Andrea - Haan en geit, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Haan en geit, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Jan Gregoor - zelfportret met fruitschaal kopen? Bied vanaf 200!
Jan Gregoor (1914-1982) Nederlands zelfportret met fruitschaal
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 34 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 10!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 17 x 22.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 10
Willem van den Berg - Flamingo's. kopen? Bied vanaf 59!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Flamingo's.
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 59