5. Verve

Verve

Opgericht in 1951 - opgeheven in 1958

Verve

Verve bestond uit een groep kunstenaars uit Den Haag die lid waren van de Pulchri Studio en valt onder de Nieuwe Haagse School. De groep Verve was met nadruk een groep, en geen vereniging, school of stroming. Er was een behoefte tussen beeldhouwers en schilders uit Den Haag op een gemeenschappelijk optreden naar buiten toe. Ze wilden verschillende bevolkingsgroepen beïnvloeden door hun werk en persoonlijk contact. De meeste leden van Verve werden geïnspireerd door Parijs, en werkten modern figuratief waarbij voornamelijk alledaagse voorwerpen of stadsgezichten werden geschilderd. De groep bestond uit 15 schilders en vijf beeldhouwers, en later traden nog enkele andere schilders tot de groep toe. Uiteindelijk werd de groep Verve opgevolgd door de groep Fugare, waarvan acht leden ook van Verve lid werden.

Hubert Bekman - Dorpsgezicht in Limburg kopen? Bied vanaf 600!
Hubert Bekman (1896-1974) Nederlands Dorpsgezicht in Limburg
Techniek Olieverf
Afmetingen 80 x 120 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 600
Co Westerik - Plant op tafel in tegenlicht kopen? Bied vanaf 1800!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Plant op tafel in tegenlicht
Techniek Aquarel
Afmetingen 51 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 1.800
Willem Minderman - Ets - 1975 kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Ets - 1975
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Willem Minderman - Ets kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Ets
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Kees Andrea - Litho: Bok en Haan - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Bok en Haan - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 39
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk: "een familie treffen" - 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Co Westerik - Ingelijste kleuren zeefdruk: paar - 1972 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 275!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste kleuren zeefdruk: paar - 1972 (nette lijst!)
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 70 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 275
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk - 1996 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste zeefdruk - 1996 (nette lijst!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Kees Andrea - Tentoonstellings poster - 1955 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Tentoonstellings poster - 1955
Techniek Offset
Afmetingen 61 x 49.5 cm (h x b)
€ 39
Kees Andrea - Litho: Harlekijnen met vliegers en hond kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Harlekijnen met vliegers en hond
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46 cm (h x b)
€ 39
Wil Bouthoorn - gemengde techniek op board: compositie stad - 1989 kopen? Bied vanaf 1000!
Wil Bouthoorn (1916-2004) Nederlands gemengde techniek op board: compositie stad - 1989
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 93 x 123 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Kees Andrea - Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 39
Co Westerik - Kleurenlitho: "Droom" - 1997 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Kleurenlitho: "Droom" - 1997 (nette lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Co Westerik - Ets: Portret - 1998 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ets: Portret - 1998 (nette lijst!)
Techniek Ets
Afmetingen 39 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Co Westerik - Kleine jongen met twee dames buiten kopen? Bied vanaf 225!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Kleine jongen met twee dames buiten
Techniek Litho
Afmetingen 52 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Bram Roth - Violiste kopen? Bied vanaf 650!
Bram Roth (1916-1995) Nederlands Violiste
Techniek Brons
Afmetingen 26 x 18.5 x 8 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 650
Co Westerik - 6x affiches van diverse tentoonstellingen kopen? Bied vanaf 59!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands 6x affiches van diverse tentoonstellingen
Techniek Offset
Afmetingen 94 x 62 cm (h x b)
€ 59
Willem Minderman - Lot van twee tekeningen: Veere (haven) en Thorn kopen? Bied vanaf 125!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Lot van twee tekeningen: Veere (haven) en Thorn
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 20 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Co Westerik - ingelijste gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 259!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands ingelijste gesigneerde ets
Techniek Ets
Afmetingen 40.5 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 259
Co Westerik - Ets/aquatint: 2 naakten met verschoning - 1971 kopen? Bied vanaf 150!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ets/aquatint: 2 naakten met verschoning - 1971
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Kees Andrea - litho: de baadsters I kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands litho: de baadsters I
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 39
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Harlekijn en jongens met vlieger, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Willem Minderman - 1979 - Stilleven kopen? Bied vanaf 45!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands 1979 - Stilleven
Techniek Ets
Afmetingen 32.5 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Kees Andrea - Geit bij personen in een kamer - Litho kopen? Bied vanaf 40!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Geit bij personen in een kamer - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 23 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 40
Co Westerik - Kijken met je ogendicht kopen? Bied vanaf 145!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Kijken met je ogendicht
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 40 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 145
Kees Andrea - Baadsters, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Baadsters, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Kees Andrea - Haan en geit, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Haan en geit, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Co Westerik - Ingelijste kleurenlitho: "Am Waldrand" - 1995 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste kleurenlitho: "Am Waldrand" - 1995 (nette lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 46 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Dirk Bus - Jubileum penning Den Haag kopen? Bied vanaf 70!
Dirk Bus (1907-1978) Nederlands Jubileum penning Den Haag
Techniek Brons
Afmetingen 8 x 8 x 0.2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Co Westerik - Verschijning over het land, litho kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Verschijning over het land, litho
Techniek Litho
Afmetingen 71 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Willem Minderman - Hofvijver kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Hofvijver
Techniek Ets
Afmetingen 34 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Willem Minderman - Oude molen bij Den Haag kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Oude molen bij Den Haag
Techniek Ets
Afmetingen 34 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Willem Minderman - Planten, ets kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Planten, ets
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 40
Willem Minderman - Kazernestraat, ets kopen? Bied vanaf 55!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Kazernestraat, ets
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 55
Willem Minderman - Wilde planten met landschap, ets kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Wilde planten met landschap, ets
Techniek Ets
Afmetingen 33 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 60
Willem Minderman - Vos in tuinstraat, ets kopen? Bied vanaf 55!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Vos in tuinstraat, ets
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 55
Willem Minderman - Hofvijver, ets kopen? Bied vanaf 45!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Hofvijver, ets
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 45
Co Westerik - handgesigneerde zeefdruk | 'Dubbel zelfportret met poes' | 1999 kopen? Bied vanaf 200!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Dubbel zelfportret met poes' | 1999
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 37 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 200
Bram Roth - Amazone met hoed kopen? Bied vanaf 825!
Bram Roth (1916-1995) Nederlands Amazone met hoed
Techniek Brons
Afmetingen 23 x 14 x 4 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 825
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 10!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 17 x 22.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 10