5. Figuration Libre

Figuration Libre

Figuration Libre

De term Figuration Libre, wat vrije beweging betekent, wordt in Frankrijk gebruikt om enkele jonge schilders te omschrijven in de jaren tachtig van de twintigste eeuw. De kunst heeft niet een specifieke stijl, maar de inspiratie komt vanuit stripverhalen, tv-series, reclames, tijdschriften etc. Ze wilden zich afzetten tegen het intellectualisme dat heerst binnen de kunst. Ze verlangden terug naar het plezier dat men kon vinden in het schilderen. In de werken geven ze een eigen interpretatie van de wereld. De werken zijn vaak kleurrijk en opgedeeld in onregelmatige vakjes. Er wordt ook veel gebruik gemaakt van stereotyperingen, reproducties, fantasiewezens en er is ook humor te vinden in de werken. De Figuration Libre groep kan vergeleken worden met de Duitse groepen ‘Gruppe Normal’ en ‘Mülheimer Freiheit’.

Anton Martineau - Als tijd niet bestaat kopen? Bied vanaf 45!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Als tijd niet bestaat
Techniek Digitale Print
Afmetingen 25 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Anton Martineau - Zonder titel kopen? Bied vanaf 25!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 46 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Horst Antes - Ets: de kop kopen? Bied vanaf 59!
Horst Antes (1936) Duits Ets: de kop
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 38.5 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 59
Anton Martineau - grote litho - 1998 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands grote litho - 1998
Techniek Litho
Afmetingen 100 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Anton Martineau - Litho: Tango - 1998 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Litho: Tango - 1998
Techniek Litho
Afmetingen 50.5 x 65.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Anton Martineau - Zeefdruk: De schilder en zijn model - 1998 kopen? Bied vanaf 80!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Zeefdruk: De schilder en zijn model - 1998
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 45 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 80
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Hans Wap - Two birds of one feather kopen? Bied vanaf 27!
Hans Wap (1943) Nederlands Two birds of one feather
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 27
Hans Wap - Litho, Two birds of one feather kopen? Bied vanaf 40!
Hans Wap (1943) Nederlands Litho, Two birds of one feather
Techniek Litho
Afmetingen 42 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 40
Hans Wap - Litho: 'Spinning tops' (1998) kopen? Bied vanaf 40!
Hans Wap (1943) Nederlands Litho: 'Spinning tops' (1998)
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 40
Marinus Fuit - Paal met klemmen op boulevard kopen? Bied vanaf 50!
Marinus Fuit (1934) Nederlands Paal met klemmen op boulevard
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 65 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Marinus Fuit - Blauw-witte ballonnen tegen plankier kopen? Bied vanaf 75!
Marinus Fuit (1934) Nederlands Blauw-witte ballonnen tegen plankier
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 65 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Hans Wap - Horizon kopen? Bied vanaf 150!
Hans Wap (1943) Nederlands Horizon
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 71 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Anton Martineau - Zeefdruk, titel, "Poetry of a dual talent". kopen? Bied vanaf 40!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Zeefdruk, titel, "Poetry of a dual talent".
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 46 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 40
Hélène van Stralen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 70!
Hélène van Stralen (1944-2023) Nederlands Zonder titel
Techniek Olieverf
Afmetingen 46 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 70
Hans Wap - Jet-mag kopen? Bied vanaf 50!
Hans Wap (1943) Nederlands Jet-mag
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 52 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50
Hans Wap - Spinning tops kopen? Bied vanaf 25!
Hans Wap (1943) Nederlands Spinning tops
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Hans Wap - Zie foto kopen? Bied vanaf 40!
Hans Wap (1943) Nederlands Zie foto
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 68 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Anton Martineau - Zonder titel kopen? Bied vanaf 27!
Techniek Litho
Afmetingen 46 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 27
Hans Wap - 2 kleurrijke zeefdrukken kopen? Bied vanaf 80!
Hans Wap (1943) Nederlands 2 kleurrijke zeefdrukken
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 60 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 80
Anton Martineau - Landschappen Frankrijk kopen? Bied vanaf 350!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Landschappen Frankrijk
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 350
Anton Martineau - Les Buissons France kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Les Buissons France
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Anton Martineau - Serie matroos kopen? Bied vanaf 200!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Serie matroos
Techniek Potlood
Afmetingen 71 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 200
Anton Martineau - Vrouw kopen? Bied vanaf 120!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Vrouw
Techniek Potlood
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Drager Papier
€ 120
Anton Martineau - Man vrouw kopen? Bied vanaf 125!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Man vrouw
Techniek Potlood
Afmetingen 50 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Hans Wap - handgesigneerde zeefdruk | 'Vliegtuig' | 1989 kopen? Bied vanaf 60!
Hans Wap (1943) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Vliegtuig' | 1989
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 55 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Horst Antes - figuur (sc8) kopen? Bied vanaf 250!
Horst Antes (1936) Duits figuur (sc8)
Techniek Litho
Afmetingen 62 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Anton Martineau - Litho:poetry of a dual talent kopen? Bied vanaf 45!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Litho:poetry of a dual talent
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 76.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Peter Klasen - 2000 kopen? Bied vanaf 85!
Peter Klasen (1935) Duits Frans 2000
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 48 x 38 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 85
Marinus Fuit - Ingelijste litho: Slangen in landschap - 1981 (prachtige lijst!) kopen? Bied vanaf 59!
Marinus Fuit (1934) Nederlands Ingelijste litho: Slangen in landschap - 1981 (prachtige lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 53 x 68 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 59
Anton Martineau - Als tijd niet bestaat kopen? Bied vanaf 50!
Techniek Hardcover
Afmetingen 25 x 18 cm (h x b)
€ 50