Warm en rauw expressionistisch werk van Siebrand Weitenberg
Siebrand Weitenberg, geboren in 1960 te Hillegom, heeft van 1980 tot 1986 Vrij Tekenen en Schilderen aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag gestudeerd.
Het oeuvre van Weitenberg bestaat uit schilderijen, grafiek, tekeningen, gouaches en foto's. Alle werken zijn feitelijk erg romantisch: de kunstenaar meent dat er in de huidige materiële tijd behoefte is aan een mystiek gevoel om te kunnen ontsnappen. Er is volgens Weitenberg behoefte aan mooie beelden waarmee je kunt vluchten naar een geïdealiseerde werkelijkheid en fantasierijke wereld vol verrassingen. Zo probeert hij gewone dingen een diepere betekenis te geven, waardoor het alledaagse leven geheimzinniger en onbekender wordt, maar toch tegelijkertijd vertrouwd aanvoelt. Weitenberg werkt altijd vanuit thema's als liefde, hoop, het paradijs en de natuur.
Siebrand’s materiaal is altijd duidelijk aanwezig. Zo zijn de schilderijen van olieverf opgebouwd uit verschillende dikke lagen verf. Zijn werken van staan bekend om de expressieve kleuren. Naast de kleurenpracht valt ook in technisch opzicht veel te beleven: binnen één enkele prent past hij diverse ets technieken toe. Door het drukken van fraaie structuren, gaat de tekening in alle lagen echt leven. Het werk oogt soms kalm en introvert, maar door het verfgebruik en de kleuren juist ook heel dynamisch en robuust. Siebrand noemt zijn werk zelf "expressionistisch, met constructivistische opbouw van vorm en vlak".
Siebrand Weitenberg heeft vele solo- en groepsexposities gehad in Nederland, bij onder andere de Pulchri Studio in Den Haag en het WTC in Rotterdam. Het werk van Weitenberg is vertegenwoordigd in particuliere en publieke kunstcollecties.
NB In de beschrijving staat dat de oplage uit 20 stuks bestaat. Op dit werk is de omvang van de oplage niet vermeld. Alleen dat dit nummer XVIII is. Dat de oplage uit 18 werken bestond, is afgeleid uit een eerdere veiling van een gelijk werk (XVII/XX).