Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm.

Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!
Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!Rob Aussen - Ingelijst, Olieverf op doek , Moeder met kind – 1965 – 120 x 80 cm. kopen? Bied vanaf 400!
  • Rob Aussen (1938-2024)
Type kunstwerk Schilderij
Jaartal 1965
Techniek Olieverf
Drager Canvas (Doek)
Stijl Expressionistisch
Onderwerp Figuren
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 120 x 80 cm (h x b)
Incl. lijst 124 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
  • Een groot, vroeg -en indrukwekkend- schilderij uit 1965 van de Amsterdamse kunstenaar Rob Aussen (1938-2024).
    -Gesigneerd en gedateerd linksonder.
    -Ingelijst in een houten lijst.
    -Afmetingen: Lijst, 124 x 84 x 3½ cm. Spieraam, 120 x 80 cm. Beeld, 119 x 79 cm.
    -Herkomst: Uit de zeer grote collectie werken uit het atelier / nalatenschap van de kunstenaar.
    -Conditie: Het werk is in goede staat met ouderdomssporen. De houten lijst heeft slijtplekken.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    (Wij bieden nog meer werk van Rob Aussen ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

    Informatie over de kunstenaar:
    Robert (‘Rob’) Bernard Henri Aussen, (Amsterdam, 22 maart 1938 – Amsterdam, 22 januari 2024), schilder, aquarellist, etser, tekenaar, kunstverzamelaar en kunsthandelaar.
    -Opleiding: Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, Den Haag (1959–1963).
    De moord op zijn ouders († Sobibor, 2 juli 1943) bepaalde in belangrijke mate zijn kijk op de wereld, de overheid, de macht en de mensen. Het leven kon zwaar zijn, maar hij probeerde er een feest van te maken: “Het leven was een feest, maar de doden waren er altijd”.
    De jaren ‘60, ‘70 en ‘80 van de vorige eeuw bracht Rob Aussen voornamelijk reizend door. Hij maakte reizen naar Spanje, Italië, India, de Indonesische eilanden en vele landen in Afrika. Hij kocht er veel etnografische kunst. Hij hield van de materialen, de textuur, de vormtaal en vooral de geschiedenis van elk voorwerp.
    Sinds 1979 woonde en werkte hij in de Jordaan in Amsterdam.
    Rob Aussen werkte vooral in inkt, aquarel en olieverf in een expressionistisch getint realisme (figuratief). Hij exposeerde zijn landschappen, naakten, groepen en portretten onder andere in Amsterdam, New York en enkele Europese steden. Een tijdje werkte hij samen met het kunstenaarscollectief ‘Confetti’.
    -Literatuur: Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars [Scheen, 1969], vol. 1, p. 35.
    (bron: RKD, en de informatiefolder tijdens de Open Atelierdagen Jordaan Amsterdam, 18, 19 en 20 mei 2024)

    Afhandeling: Let op A.U.B.
    Vanwege het grote formaat kan dit werk niet per post verzonden worden.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • Het werk is in goede staat met ouderdomssporen. De houten lijst heeft slijtplekken.

Rob Aussen (1938-2024)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (3)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3226 verkochte items
Alle items van deze verkoper (22)
84 cm
124 cm
80 cm
120 cm