Matthäus Seutter - Vienna and environs

Matthäus Seutter - Vienna and environs kopen? Bied vanaf 100!
Matthäus Seutter - Vienna and environs kopen? Bied vanaf 100!Matthäus Seutter - Vienna and environs kopen? Bied vanaf 100!Matthäus Seutter - Vienna and environs kopen? Bied vanaf 100!Matthäus Seutter - Vienna and environs kopen? Bied vanaf 100!Matthäus Seutter - Vienna and environs kopen? Bied vanaf 100!
  • Matthäus Seutter (1678-1757)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Jaartal 1707
Techniek Gravure
Stijl Klassiek
Onderwerp Landschap
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 51 x 58 cm (h x b)
Incl. lijst 72.5 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ontdek een uitzonderlijk stukje geschiedenis met *Vienna and environs*, een gedetailleerde kaart van Wenen en omgeving uit 1707, gemaakt door de vermaarde cartograaf Matthäus Seutter. Seutter, geboren in Augsburg in 1678, was een van de meest invloedrijke en gerespecteerde kaartenmakers van zijn tijd. Hij begon zijn carrière als leerling van de beroemde cartograaf Johann Baptist Homann en richtte later zijn eigen uitgeverij op. Seutter werd vooral geroemd om zijn nauwkeurige geografische weergaven en de artistieke schoonheid van zijn kaarten, vaak versierd met rijk gedetailleerde gravures en illustraties.
Zijn werk werd in heel Europa verspreid en was geliefd onder koningen, adellijke huizen en wetenschappelijke instellingen. *Vienna and environs* weerspiegelt de meesterlijke balans tussen kunst en wetenschap die Seutter’s kaarten zo bijzonder maakte. Deze kaart is een waar eerbetoon aan zijn vakmanschap en biedt een fascinerende blik op de stad Wenen in het begin van de 18e eeuw, compleet met steden, dorpen, rivieren en wegen, weergegeven met buitengewone precisie.
Voor verzamelaars van antieke kaarten of liefhebbers van historische kunst is dit werk een waardevolle aanwinst. Het biedt niet alleen een visueel prachtig overzicht van Wenen, maar ook een fascinerende historische context uit een tijdperk waarin kaartenmakers als Seutter de wereld op revolutionaire wijze in kaart brachten.
Tekst Op de Achterkant:
Ingekleurde originele kopergravure van Matthias Seutter.  Augsburg, Seutter, 1707 e.v.
Decoratieve, zeer gewaardeerde omgevingkaart. Deze beslaat het gebied van Heiligenberg in het noorden tot Baden en Wiener Neustadt in het zuiden, en van Altengbach-Bruck aan de Leitha in het oosten.
Met verticale vouwsporen.
Vergelijk Kretschmer/Dorflinger/Mawrik, Lexikon Kartografie C/S. 738 f.; vergelijk Bagrow 365.
Verkoop: Antiquariaat Krull, Wenen.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 34,00
Naar Duitsland € 34,00
Europese Unie € 34,00
Wereldwijd € 119,30

Matthäus Seutter (1678-1757)

Duits Duits Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  MarcJansen
Lid sinds 2024
13 verkochte items
Alle items (15)
78 cm
72.5 cm
58 cm
51 cm