Jef Diederen Black saint 1988 acryl / collage op canvas 140 x 84 cm
Provenance: Particuliere collectie, Amsterdam Jef Diederen 1920 - 2009 Jef Diederen was schilder en graficus. Hij werd geboren in Heerlen en studeerde van 1939 tot 1943 aan de Middelbare Kunstnijverheidsschool in Maastricht. Daar ontmoette hij de kunstenaars Pieter Defesche en Ger Lataster. Hij vervolgde in 1943 zijn opleiding aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, maar vertrok een jaar later weer om de opleiding in 1947 te vervolgen. In Amsterdam ontmoette hij ook Karel Appel en Corneille als zijn studiegenoten. Tot 1955 schilderde hij veelal landschappelijke gouaches, tekeningen. Het zijn veelal realistische landschappen uit zijn geboortestreek Zuid-Limburg. Daarna ontwikkelde hij zich in een abstracte richting, met gedurfde kleuren waarbij het landschap een grote inspiratie bleef. De afmetingen van zijn olieverfschilderijen waren vaak eigenzinnig en vielen daardoor op. Ook combineerde hij doeken in diverse maten met elkaar. De kunst van Jef Diederen is lyrisch-abstract met een vriendelijke en zachte uitstraling. Als eigenzinnig kunstenaar heeft hij nooit vaste aansluiting gezocht bij groeperingen of stromingen. Naast zijn vele schilderijen en werken op papier voerde hij ook diverse opdrachten uit voor wandschilderingen en glasramen.
Zeer Goed
koeriersdienst