Jean Cocteau - litho 'Le Livre Blanc'

Jean Cocteau - litho 'Le Livre Blanc' kopen? Bied vanaf 1500!
Jean Cocteau - litho 'Le Livre Blanc' kopen? Bied vanaf 1500!Jean Cocteau - litho 'Le Livre Blanc' kopen? Bied vanaf 1500!Jean Cocteau - litho 'Le Livre Blanc' kopen? Bied vanaf 1500!Jean Cocteau - litho 'Le Livre Blanc' kopen? Bied vanaf 1500!
  • Jean Cocteau (1889-1963)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Jaartal 1930
Techniek Litho
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 28 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Oplage 20/36
Mooie litho met de hand ingekleurd door M.B. Armington, schilder.

Gedrukt op stevig japans papier en in prima staat.

Afkomstig uit de portfolio 'Le Livre Blanc', een erotisch werk.
De anonieme publicatie van de tekst in 1928 veroorzaakte een schandaal. Voor deze geïllustreerde uitgave verschijnt Jean Cocteau hier alleen als illustrator van het werk en niet als auteur. Hij erkent zijn auteurschap halfslachtig in een in facsimile gereproduceerde tekst over de illustratie: "Er wordt gezegd dat Le Livre blanc mijn werk was. Ik veronderstel dat je mij daarom vroeg om het te illustreren, en waarom ik ermee instemde [...] Maar hoe goed ik dit boek ook vind – als het van mij was – ik zou het niet willen signeren omdat het de vorm zou aannemen van een autobiografie, en ik behoud me het recht voor om mijn eigen boek te schrijven, wat zelfs nog unieker is. Ik ben dus tevreden met het geven van mijn goedkeuring aan deze anonieme poging om een ​​veld vrij te maken dat te onbebouwd is gebleven, mei 1930. Jean Cocteau.

Laatste pagina duidt de provenance aan (wordt niet mee verkocht).

portretfoto van de kunstenaar is louter illustratief voor de advertentie.

Wordt vakkundig verpakt en verstuurd met track and trace.
zeer goed
Binnen België € 5,60

Jean Cocteau (1889-1963)

Frans Frans Alle items van deze kunstenaar (3)

Geplaatst door  AntwerpArt
Lid sinds 2024
3 verkochte items
Alle items van deze verkoper (14)
22 cm
28 cm