Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item - Verkocht

Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!
Grafiek (handgesigneerd)

Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!Corneille - 1958 Terre et astres - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! Collector's item kopen? Bied vanaf 799!
  • Corneille (1922-2010)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1958
Techniek Litho
Drager Papier
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 810 x 570 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 120 gesigneerde exemplaren + enkele E.A. (épreuve d'artiste)

De lithografie "Terre et astres" van Corneille, gemaakt in 1958. Corneille was een van de medeoprichters van de CoBrA-beweging, een invloedrijke avant-gardistische kunstbeweging die in 1948 werd opgericht en actief was tot 1951. De beweging was bekend om zijn experimentele en expressieve stijl, met een sterke focus op spontaniteit, levendige kleuren en vrije vormen.

De lithografie "Terre et astres" weerspiegelt duidelijk de kenmerken van de CoBrA-beweging. Het kunstwerk bestaat uit abstracte vormen, voornamelijk in donkere en rode tinten, die een gevoel van diepte en textuur creëren. Het werk heeft een sterke, dynamische compositie, typisch voor Corneille's stijl, waarin hij vaak organische vormen en levendige kleuren combineerde.

Enkele belangrijke details van het kunstwerk:

Titel: "Terre et astres"
Kunstenaar: Corneille
Jaar: 1958
Techniek: Lithografie
Oplage: 120 gesigneerde exemplaren + enkele E.A. (épreuve d'artiste)
Exemplaar: Nummer 35 van de 120
Afbeeldingsgrootte: 72,5 x 53,5 cm
Papierformaat: 81,0 x 57,0 cm
Papier: BFK Rives velijnpapier met watermerk
Kenmerken: Gesigneerd en genummerd in potlood door de kunstenaar, met een reliëf "L'Oeuvre gravée" op het papier.
Referentie: Donkersloot - Van den Berghe, nr. 51 (zie laatste foto)
Conditie: Goed tot zeer goed
Uitstekende, kleur intensieve en krijtachtige afdrukken met brede marges en aan enkele zijden schepranden.

Het werk is een representatief voorbeeld van Corneille's bijdrage aan de CoBrA-beweging en zijn individuele artistieke ontwikkeling na de ontbinding van de groep.

Dit kunstwerk is ook opgenomen in de volgende collectie(s):
https://museums.si/sl-si/Domov/Zbirke/Predmet?id=462842
https://museu.ms/collection/object/264719/terre-et-astres

In 1996 is er een Terre et astres geveild door Christies.
https://www.christies.com/en/lot/lot-506492

(0154)
Licht vervuild op enkele plekken en nauwelijks merkbare bruine vlekken. Over het algemeen in goede staat.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 30,00
Naar Duitsland € 30,00
Europese Unie € 30,00
Wereldwijd € 65,00