Een mooi oud werk van C H Petit alias Adriaan Terhell
In zijn originele lijst
Het werk is professioneel schoongemaakt
En voorzien van een nieuwe vernis
Terhell werkte in de romantische traditie. Hij woonde en werkte in Bussum tot 1885 en daarna in Den Haag tot 1943. Hier werd hij in 1899 voor vele jaren aangesteld als schilder van familiewapens door de Hoge Raad van Adel. Gedurende de laatste jaren van zijn leven verbleef hij in het oosten van het land, Bennekom (1943-1944), Denekamp (1944), Enschede (1944-1945) en Diepenheim (1945-1948).[1]
Terhell was een schilder die een groot oeuvre heeft nagelaten, bestaande uit landschappen, zee- en riviergezichten, dorps- en stadsgezichten. Naast olieverfschilderijen produceerde hij vele aquarellen en gouaches onder eigen naam, maar ook onder de pseudoniemen J. le Blanc, Ch. Petit, P. L. Jacoby en, in mindere mate, C. de Zeeuw. Terhell stierf op 86-jarige leeftijd in Beverwijk, zijn laatste woonplaats. Bron : Wikipedia
Veel plezier met bieden