Benjamin Lucien Royaards - "Vrouwenbezigheid" - pastel tekening op board; handgesigneerd

Benjamin Lucien Royaards - "Vrouwenbezigheid" - pastel tekening op board; handgesigneerd kopen? Bied vanaf 138!
Benjamin Lucien Royaards - "Vrouwenbezigheid" - pastel tekening op board; handgesigneerd kopen? Bied vanaf 138!Benjamin Lucien Royaards - "Vrouwenbezigheid" - pastel tekening op board; handgesigneerd kopen? Bied vanaf 138!Benjamin Lucien Royaards - "Vrouwenbezigheid" - pastel tekening op board; handgesigneerd kopen? Bied vanaf 138!Benjamin Lucien Royaards - "Vrouwenbezigheid" - pastel tekening op board; handgesigneerd kopen? Bied vanaf 138!
  • Benjamin Lucien Royaards (1939-2003)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1945 t/m 1999
Techniek Pastel/Krijt
Drager Board
Stijl Realistisch
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 43 x 40 cm (h x b)
Incl. lijst 45 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Benjamin  (Ben) Lucien ROYAARDS
(Schoorl, 7 maart 1939 – Montbrison-sur-Lez, 30 oktober 2009)
Tekenaar, aquarellist, beeldhouwer en kunstschilder.

"Vrouwenbezigheid" - pastel tekening
Vetkrijt op board - Handgesigneerd (rechtsonder)  ± 1975
Afemtingen lijst: 45 x 42 cm
Afemtingen kunstwerk: ± 42 x 39 cm

Benjamin Lucien Royaards werd in 1939 geboren in Schoorl. Na zijn afstuderen aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, verdeelde de kunstenaar zijn persoonlijke en professionele tijd tussen zijn geboorteland Nederland (Amsterdam, Breestraat-Edam, Friesland, Zeeland) en buurland België (Antwerpen); hij werkte met name kortere perioden in New York, Parijs en de Basses-Alpes - vestigde hij zich in 1976 definitief in de Drôme, Frankrijk.

Erkenning kwam toen Royaards nog een 19-jarige student was, door de opdracht om grote fresco's te schilderen voor het Koninklijk Paleis op de Dam. De druk van dit eerste openbare project dat hem in de lokale schijnwerpers zette, is mede de reden dat hij in het buitenland ging wonen om zich rustig op zijn vak te kunnen richten.

 Royaards' werkt afwisselend met olieverf, gouache en aquarel, maar maakt ook tekeningen en etsen.

Benjamin Royaards heeft zijn leven lang als scheppend kunstenaar gewerkt, dat wil zeggen gedurende de periode die zich uitstrekte van de jaren 50 tot aan de laatste weken voor zijn overlijden in 2009. Zijn hele leven heeft hij elementen in zijn werk die ogenschijnlijk niet bij elkaar pasten, opnieuw gebruikt, hersteld en vormgegeven, waardoor hij uiteindelijk altijd een logisch en coherent eindresultaat tot stand wist te brengen.

Zijn werk wordt gekenmerkt door de afwisseling van periodes waarin het figuratieve en het abstracte elkaar opvolgen of samengaan. Benjamin Royaards maakte in zijn werk gebruik van verschillende schildertechnieken op basis van olieverf, gouache en aquarel. Daarnaast maakte hij vele tekeningen en etsen.

De definitieve verhuizing naar Frankrijk zou samenvallen met zijn overstap naar de beeldhouwkunst, het medium waarmee hij vandaag de dag misschien wel het meest wordt geassocieerd.

In 1982 won hij de eerste prijs voor etsen op de Biënnale van Venetië.

Een greep uit zijn tentoonstellingen:
  • Stedelijk Museum Schiedam, Schiedam (1969);
  • Institut Néerlandais, Parijs (1977);
  • Grote of Sint Nicolaaskerk, Edam (1979);
  • Singer Museum, Laren (1983);
  • Realitées Nouvelles, Grand Palais, Parijs (1984);
  • Acte 85, Grand Palais Parijs (1985);
  • Smelik en Stokking Galleries, Den Haag (1990-1993);
  • Art '91, Londen (1991); KunstRAI, Amsterdam (1994);
  • Wester Gasfabriek, Amsterdam (1997);
  • Salon du Sud-Est, Lyon (1998);
  • Retrospectief tentoonstellingsatelier, Montbrison sur Lez (2002-2004).

Royaards overleed in 2009

Het werk kan afgehaald worden in Barendrecht. Afhalen heeft zeer sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid (lijst met glas). Binnen Nederland kan het eventueel ook bezorgd worden op afspraak; de bezorgkosten zijn maximaal, afhankelijk van de afstand: € 49,50.
Zie foto's
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Barendrecht, Nederland

Benjamin Lucien Royaards (1939-2003)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  Steven10
Lid sinds 2024
4 verkochte items
Alle items (9)
42 cm
45 cm
40 cm
43 cm