Mooie grote kleuren ets van Alfred van Neste (1874-1969)
Voorstelling: brug en gracht ('canal') in Brugge.
Van Neste heeft van ditzelfde tafereel een schilderij gemaakt.
Datering: eerste helft van de 20e eeuw
Met potlood gesigneerd, rechtsonder
Linksonder staat het getal '15' wat de betreffende oplagedruk (exemplaar) weergeeft.
Professioneel ingelijst in houten lijst met zichtbare ouderdomssporen. Op de achterzijde zit een sticker van Kunsthandel Roelofs, Kalverstraat // Rokin te A'dam. Met ophangdraad.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Over de kunstenaar:
Alfred Joseph Auguste Van Neste was een Belgische kunstenaar, geboren in 1874 te Brugge en gestorven in 1969 te Sint-Genesius-Rode. Hij was een schilder, aquarellist, tekenaar, etser, illustrator en ontwerper van affiches en boekbanden. Opleiding o.l.v. zijn oom Florimond Van Acker aan de Academies te Brugge en Antwerpen. Vestigde zich te Antwerpen en werd er leraar aan de Academie. Kreeg talrijke opdrachten van de stad, o.m. ontwerpen van affiches, praalwagens en kostuums voor de stoeten. Vestigde zich na de Eerste Wereldoorlog te Ukkel. Hij schilderde pittoreske plekjes van Brugge en Antwerpen en deed dat ook in Bretagne en Venetië.
Was ook actief als illustrator en illustreerde o.m. in 1912 de jubileumuitgave van De Leeuw van Vlaanderen van H. Conscience. Hij werd de meest bekende affiche ontwerper van Antwerpen en maakte ook ontwerpen voor postzegels, kostuums en boeken.
Zijn werk is ondermeer aanwezig in de Musea te Brugge en Antwerpen.
bron: www.belgian-art-gallery.be // Wikipedia