5. De Luis

De Luis

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1980

Grafisch Gezelschap de Luis

In 1960 werd door drie grafische kunstenaars het Grafisch Gezelschap De Luis opgericht. Deze drie grafisch kunstenaars waren allen verschillend van aard. Volgens de kunstenaars zelf vulden ze elkaar aan. Wat de kunstenaars bij elkaar bracht, was de liefde voor het grafisch ambacht, dat zij dat als ondergewaardeerd zagen. De naam De Luis komt van het idee dat een luis, een onuitroeibaar insect, vergelijkbaar is met de grafiek, die duidelijk onnuttig lijkt maar toch merkwaardig hardnekkig is, die met een scheef oog wordt bekeken. Ze wilden opereren als luizen in de pels van de moderne kunst. Het bevorderen van de vrije grafische kunsten was hun doelstelling, en dat wilden ze bereiken door de productie en de verspreiding van grafiek te bevorderen. Zo richtten ze een atelier in, en werden er tentoonstellingen georganiseerd.

Hans van Dokkum - Oude boederij kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Oude boederij
Techniek Ets
Afmetingen 36 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Hans van Dokkum - Mediterraans dorpje kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Mediterraans dorpje
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Hans van Dokkum - Kerk in Toscane kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Kerk in Toscane
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 20 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Hans van Dokkum - Zelfportret kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Zelfportret
Techniek Litho
Afmetingen 27 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Dirkje Kuik - inkttekening: Aram en de spin - 1984 (uit boek Aram en de bende van de boomstam) kopen? Bied vanaf 225!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands inkttekening: Aram en de spin - 1984 (uit boek Aram en de bende van de boomstam)
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 25 x 31.5 cm (h x b)
Drager Papier
€ 225
Dirkje Kuik - inkttekening: Vikingschip - uit boek "De nachtcactus bloeit - 1982 kopen? Bied vanaf 225!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands inkttekening: Vikingschip - uit boek "De nachtcactus bloeit - 1982
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 38.5 x 28.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 225
Jaap Hillenius - Zachte tinten kopen? Bied vanaf 20!
Jaap Hillenius (1934-1999) Nederlands Zachte tinten
Techniek Aquarel
Afmetingen 0.5 x 0.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 25
2 biedingen
Herman Berserik - ets:2 poppenhoofden - 1977 kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands ets:2 poppenhoofden - 1977
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 75
Bart Jonkers - Lek bij Vianen kopen? Bied vanaf 125!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Lek bij Vianen
Techniek Aquarel
Afmetingen 34 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Peter Vos - Nachtzwaluw kopen? Bied vanaf 120!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Nachtzwaluw
Techniek Ets
Afmetingen 39 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 120
Herman Berserik - Sneeuwlandschap kopen? Bied vanaf 150!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Sneeuwlandschap
Techniek Litho
Afmetingen 29 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Dick van Luijn - langs de rivier kopen? Bied vanaf 45!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands langs de rivier
Techniek Ets
Afmetingen 23.5 x 31.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Hans van Dokkum - O.L.V.-toren Amersfoort & Schelpdieren - Ets & litho kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands O.L.V.-toren Amersfoort & Schelpdieren - Ets & litho
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 13 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Charles Donker - Slak kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands Slak
Techniek Litho
Afmetingen 22 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Huidig bod
€ 175
1 bieding
Herman Berserik - Man op stoel met biggetje kopen? Bied vanaf 140!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Man op stoel met biggetje
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 49.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 140
Charles Donker - De drie cactussen kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands De drie cactussen
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 175
Charles Donker - ingelijste ets kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Peter Vos - Schiereiland Melancholie - Litho kopen? Bied vanaf 75!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Schiereiland Melancholie - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 159
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 175
Dirkje Kuik - Litho: Commerciele televisie kopen? Bied vanaf 59!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho: Commerciele televisie
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 59
Peter Vos - Pentekening: Bij ons in Holland - 1960 kopen? Bied vanaf 255!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Pentekening: Bij ons in Holland - 1960
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 23 x 16 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Drager Papier
€ 255
Joop Moesman - Zeldzame proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Zeldzame proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 48.5 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Dolf Zwerver - ets : zonder titel kopen? Bied vanaf 95!
Dolf Zwerver (1932-2010) Nederlands ets : zonder titel
Techniek Ets
Afmetingen 56.5 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 95
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 75!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 31 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Joop Moesman - Litho: Handen - Voor de Petitentjes kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Handen - Voor de Petitentjes
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Jaap Hillenius (1934-1999) Nederlands ets: gefragmenteerd - 1970
Techniek Ets
Afmetingen 31.5 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 49
Gerard van Rooy - Ets: Ballen - 1987 kopen? Bied vanaf 49!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Ets: Ballen - 1987
Techniek Ets
Afmetingen 31.5 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 49
Charles Donker - Ets: Gele morgenster kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Gele morgenster
Techniek Ets
Afmetingen 47 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Herman Berserik - Zeldzame Ets - Zelfportret als kind / de Jonge Snoeper - oplage slechts 25! kopen? Bied vanaf 90!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Zeldzame Ets - Zelfportret als kind / de Jonge Snoeper - oplage slechts 25!
Techniek Droge Naald
Afmetingen 70 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 90
Peter Vos - In 1972 gemaakte monochrome Litho "Duivels in de boom gevangen" kopen? Bied vanaf 59!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands In 1972 gemaakte monochrome Litho "Duivels in de boom gevangen"
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 59
Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands 2 litho's in boekje petit No3 - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 32 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 100
Cisca Simons - Villa Lievendaal kopen? Bied vanaf 350!
Cisca Simons (1948) Nederlands Villa Lievendaal
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 45 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Peter Vos - Mus. Originele tekening. kopen? Bied vanaf 399!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Mus. Originele tekening.
Techniek Potlood
Afmetingen 14 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 399
Bart Jonkers - Abstracte ZERO Compositie kopen? Bied vanaf 300!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Abstracte ZERO Compositie
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 68 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 300
Henc van Maarseveen - linsosnede - 1966 kopen? Bied vanaf 45!
Henc van Maarseveen (1926-2012) Nederlands linsosnede - 1966
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 35.5 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Henc van Maarseveen - Linosnede: Abstracte compositie-1966 kopen? Bied vanaf 45!
Henc van Maarseveen (1926-2012) Nederlands Linosnede: Abstracte compositie-1966
Techniek Hout/Linosnede
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Peter Vos - Kaneelmus kopen? Bied vanaf 165!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Kaneelmus
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 165
Charles Donker - Litho: Studies van hond Bastiaan kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands Litho: Studies van hond Bastiaan
Techniek Litho
Afmetingen 50.5 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 175
Henk van der Haar - Reigercahiers kopen? Bied vanaf 25!
Henk van der Haar (1950) Nederlands Reigercahiers
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 23 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Gerard van Rooy - Ets: Fort 't Hemeltje - 1973 kopen? Bied vanaf 25!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Ets: Fort 't Hemeltje - 1973
Techniek Ets
Afmetingen 17 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Dirkje Kuik - Map met 9 litho's: "Alkmaar, de oude stad" kopen? Bied vanaf 400!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Map met 9 litho's: "Alkmaar, de oude stad"
Techniek Litho
Afmetingen 41.5 x 35.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 400
Bart Jonkers - Bergen Saanen (ets+boek in de ban van Hercules Segers, Rembrandt en de modernen) kopen? Bied vanaf 250!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Bergen Saanen (ets+boek in de ban van Hercules Segers, Rembrandt en de modernen)
Techniek Ets
Afmetingen 18 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 250
Bart Jonkers - Mandala’s kopen? Bied vanaf 200!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Mandala’s
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 50 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Charles Donker - prachtig gedetailleerde ets ‘Paardebloemen’ - oplage 80. kopen? Bied vanaf 295!
Charles Donker (1940) Nederlands prachtig gedetailleerde ets ‘Paardebloemen’ - oplage 80.
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 295
Charles Donker - Het waddeneiland Griend. Tweede staat kopen? Bied vanaf 395!
Charles Donker (1940) Nederlands Het waddeneiland Griend. Tweede staat
Techniek Ets
Afmetingen 29.5 x 29.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 395
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 18.5 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Gerard van Rooy - etser kopen? Bied vanaf 15!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands etser
Techniek Hardcover
Afmetingen 27 x 27 cm (h x b)
€ 15