Opgericht in 1963 - opgeheven in 1966
Hoewel alle kunst in zekere mate gebruik maakt van optische illusies, wordt er bij Op-Art specifiek optische fenomenen gebruikt om de normale waarnemingsprocessen in verwarring te brengen. Met verschillende technieken worden illusies gecreëerd, zoals bewegingen. Bij Op-Art is de deelname van de kijker nodig, om het kunstwerk compleet te maken. Op-Art is dan ook een afkorting van ‘Optical Art’ (optische kunst). In de naam kan ook een verwijzing naar Pop-Art worden gevonden, die aan het eind van de jaren zestig zijn einde vond, en waarvan Op-Art als een vervanging werd beschouwd. Deze nieuwe stijl vertaalde zich ook in de mode, interieurontwerp en grafische vormgeving.
Afmetingen | 77 x 67 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 60 x 60 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Afmetingen | 74 x 70 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Techniek | Preeg/Blinddruk |
Afmetingen | 49.6 x 43.8 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Geschept Papier |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 80 x 80 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Geschept Papier |
Afmetingen | 21.6 x 21.6 cm (h x b) |
Gesigneerd | Ongesigneerd/Drukgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 21.3 x 21.3 cm (h x b) |
Ingelijst | Ingelijst |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Geschept Papier |