5. Minimal art

Minimal art

Opgericht in 1963

Minimal art

Minimal Art oftewel minimalisme is geen officiele georganiseerde groep of beweging. Met de term minimal art beschreven critici schijnbaar simpele geometrische constructies te beschrijven. Deze kunstvorm begon in de Verenigde Staten, en verspreidde zich toen naar het Europese continent. In Italië ontstond de aanverwante stroming Arte Povera. Het kwam op als reactie op het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. Binnen de Minimal Art stroming probeerden de kunstenaars met zo eenvoudig mogelijke middelen een relatie aan te gaan met de omgeving. Dit zorgde voor een spanning, vanwege de tegenstelling met de omgeving, was waar het om draaide.

Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: formatie - 1987
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Jaap van den Ende - zeefdruk: abstract kopen? Bied vanaf 85!
Jaap van den Ende (1944) Nederlands zeefdruk: abstract
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 70 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 85
Sol LeWitt - Zeldzame 'Five Geometric Figures in Five Colors' , gesigneerd, in plexi case, kopen? Bied vanaf 890!
Sol LeWitt (1928-2007) Amerikaans Zeldzame 'Five Geometric Figures in Five Colors' , gesigneerd, in plexi case,
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 890
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie A kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie A
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie H kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie H
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Chuck Close - Self Portrait kopen? Bied vanaf 500!
Chuck Close (1940-2021) Amerikaans Self Portrait
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 500
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie C kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie C
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Jan Schoonhoven - minimalistische zeefdruk - 1987 - oplage B/Z kopen? Bied vanaf 275!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands minimalistische zeefdruk - 1987 - oplage B/Z
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 275
Jan Schoonhoven - Structureel abstract - uit "Formatie" kopen? Bied vanaf 249!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Structureel abstract - uit "Formatie"
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 249
Jan Schoonhoven - Abstracte ordening - uit portfolio "Formatie" kopen? Bied vanaf 249!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Abstracte ordening - uit portfolio "Formatie"
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 249
Jan Schoonhoven - Abstracte compositie - uit portfolio "Formatie" kopen? Bied vanaf 249!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Abstracte compositie - uit portfolio "Formatie"
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 249
Jan Schoonhoven - Prachtig zeefdruk, gesigneerd & fraai ingelijst & Art Book : ZERO 4321 kopen? Bied vanaf 490!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Prachtig zeefdruk, gesigneerd & fraai ingelijst  & Art Book : ZERO 4321
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 74 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 490
Richard Long - Screen print `A cloudless walk´ , gesigneerd & zeer fraai ingelijst kopen? Bied vanaf 690!
Richard Long (1945) Engels Screen print `A cloudless walk´ , gesigneerd & zeer fraai ingelijst
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 690
Jan Schoonhoven - litho: Formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands litho: Formatie - 1987
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Dan Flavin - exhibition poster Kestner Gesellshaft 1977 kopen? Bied vanaf 30!
Dan Flavin (1922-1996) Amerikaans exhibition poster Kestner Gesellshaft 1977
Techniek Offset
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
€ 30
Sol LeWitt - ZELDZAAM, Ets met aquatint "Black & Gray #3" , prachtig ingelijst, 1991, GROOT kopen? Bied vanaf 2680!
Sol LeWitt (1928-2007) Amerikaans ZELDZAAM, Ets met aquatint "Black & Gray #3" , prachtig ingelijst, 1991, GROOT
Techniek Ets
Afmetingen 104 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 2.680