5. Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt

Opgericht in 1922

Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt, Maatschappij voor kunst en kunstliefhebbers, werd opgericht vanwege het slechte economische klimaat voor kunstenaars dat heerste in de jaren 20 van de vorige eeuw. De meeste van de leden hadden les gehad op de Amsterdamse Academie. Zoals de naam al zegt, is Maatschappij Rembrandt niet alleen voor kunstenaars, maar richt de vereniging zich ook op het publiek. Het doel van de kunstenaars van Maatschappij Rembrandt was dan ook om kunst onder het volk te brengen. Dit was niet alleen goed voor het volk, maar ook voor de kunstenaar die op deze manier meer verkoopt.

Henri Frederic Boot - Stilleven met engeltjes kopen? Bied vanaf 650!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Stilleven met engeltjes
Techniek Olieverf
Afmetingen 109 x 86.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Anton Fortuin - Houten sculptuur: Bruid met boeket - 1951 kopen? Bied vanaf 1195!
Anton Fortuin (1880-1967) Nederlands Houten sculptuur: Bruid met boeket - 1951
Techniek Hout
Afmetingen 38 x 14.5 x 12.7 cm (h x b x d)
Gewicht 2446 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.195
Henri Frederic Boot - Portret van dhr Erades kopen? Bied vanaf 50!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret van dhr Erades
Techniek Olieverf
Afmetingen 60 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
€ 50
Willem Witjens - Afgemeerde bootjes bij Hattem kopen? Bied vanaf 35!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands Afgemeerde bootjes bij Hattem
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 52.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Gerrit de Jong - sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584 kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit de Jong (1905-1978) Nederlands sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 42 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Theo Groeneveld - houtsnede - Herfstblad - 24194 kopen? Bied vanaf 45!
Theo Groeneveld (1897-1969) Nederlands houtsnede - Herfstblad - 24194
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 17 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 45
Willem Witjens - Molen. kopen? Bied vanaf 59!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands Molen.
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 59
Gerrit de Jong - DE BEEK kopen? Bied vanaf 45!
Gerrit de Jong (1905-1978) Nederlands DE BEEK
Techniek Ets
Afmetingen 36.5 x 29.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Henri Frederic Boot - Portret van man met hoed [OPRUIMING] kopen? Bied vanaf 100!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret van man met hoed [OPRUIMING]
Techniek Olieverf
Afmetingen 83.5 x 70.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Willem Klijn - landschap kopen? Bied vanaf 100!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands landschap
Techniek Olieverf
Afmetingen 48.5 x 54.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Theo Groeneveld - Schilderij van Theo Groeneveld kopen? Bied vanaf 75!
Theo Groeneveld (1897-1969) Nederlands Schilderij van Theo Groeneveld
Techniek Olieverf
Afmetingen 39 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
€ 75