5. De Groep Fig Abstractie

De Groep Fig Abstractie

De Groep van de Figuratieve Abstractie

De Groep van de Figuratieve Abstractie, al snel alleen ‘De Groep’ geheten, is een stroming van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Aanvankelijk noemden ze zichzelf ook de Amsterdamse School. Uiteindelijk trokken veel van de leden naar Groningen, vanwege de ruimte. De Groep zag een wisselwerking tussen kunst en ruimte, ze wilden figuratieve en abstracte kunst combineren. Ieder lid van de groep maakte zijn eigen ontwikkeling hierin door. In historisch perspectief is de Groep erg belangrijk geweest als de verbindende factor tussen de figuratieve kunst en de abstracte kunst. Binnen De Groep bestonden verschillende generaties. De beeldhouwkunst kende drie generaties, en de schilderkunst vier. Het contact tussen de leden onderling was niet gestructueerd, en was dus individueel. De Groep was geen vereniging met een bestuur of expositieafspraken. Daarom hebben er ook nooit gezamenlijke tentoonstellingen plaatsgevonden.

Pieter Pander - Jonge vrouw in café, olieverf op paneel (netjes ingelijst, groot) kopen? Bied vanaf 1295!
Pieter Pander (1962) Nederlands Jonge vrouw in café, olieverf op paneel (netjes ingelijst, groot)
Techniek Olieverf
Afmetingen 100 x 90 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.295
Nic Jonk - zeefdruk: naakt koppel kopen? Bied vanaf 59!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands zeefdruk: naakt koppel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 49.5 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 59
Nic Jonk - Zeefdruk, titel, Twee vriendinnen, Limited Edition kopen? Bied vanaf 40!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands Zeefdruk, titel, Twee vriendinnen, Limited Edition
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 36 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 40
Nic Jonk - Sirenen - Zilveren beeldje - Gesigneerd, genummerd en gedateerd kopen? Bied vanaf 295!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands Sirenen - Zilveren beeldje - Gesigneerd, genummerd en gedateerd
Techniek Zilver
Afmetingen 6.5 x 6.5 x 4 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Nic Jonk - Mythologische figuren kopen? Bied vanaf 600!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands Mythologische figuren
Techniek Brons
Afmetingen 19.5 x 12 x 6 cm (h x b x d)
€ 600
Nic Jonk - Het schone meisje kopen? Bied vanaf 750!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands Het schone meisje
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 110 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Nic Jonk - zonder titel kopen? Bied vanaf 75!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands zonder titel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 71 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Nic Jonk - zittend naakt in rood kopen? Bied vanaf 75!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands zittend naakt in rood
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 100 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Nic Jonk - leunend naakt kopen? Bied vanaf 75!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands leunend naakt
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 70 x 92 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Sam Drukker - 2 hardcovers: o.a. gesigneerde monografie kopen? Bied vanaf 60!
Sam Drukker (1957) Nederlands 2 hardcovers: o.a. gesigneerde monografie
Techniek Hardcover
Afmetingen 25.5 x 20 cm (h x b)
€ 60
Nic Jonk - Achterover leunend naakt kopen? Bied vanaf 75!
Nic Jonk (1928-1994) Nederlands Achterover leunend naakt
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 70 x 90 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Charlotte van Pallandt - Rennend naakt met hinde kopen? Bied vanaf 2250!
Charlotte van Pallandt (1898-1997) Nederlands Rennend naakt met hinde
Techniek Brons
Afmetingen 18.5 x 16 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 3000 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 2.250
Sam Drukker - Verzameld werk- gesigneerd kopen? Bied vanaf 25!
Sam Drukker (1957) Nederlands Verzameld werk- gesigneerd
Techniek Hardcover
Afmetingen 24 x 27 cm (h x b)
€ 25