Rembrandt van Rijn - -d'après : Portrait d'Andries de Graeff, maire d'Amsterdam
Wouter Johan van Smorenburg - 3 tableaux (ca 1900) dont 2 inconnus
Jack Youngerman - "Galaxie Rouge" 1989 - Édition 150
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1900 à 1944 |
Signé | Signé à la main |
Aangeboden drie etsen van de bekende Belgische kunstenaar Roger Hebbelinck.
1 Brussel, ingelijst achter glas, gesigneerd met potlood, 19x24,5 cm (met lijst 32x41 cm)
2 Menton, ingelijst achter glas, gesigneerd met potlood, 19x26 cm (met lijst 35x42,5 cm)
3 Brussel, Impasse de la Cigogne, gesigneerd met potlood 19x24,5 cm (met licht beschadigde lijst 35x42 cm)
Alle drie werken zijn in uitstekende staat.
Roger Hebbelinck (Brussel, 1912) is een Belgisch kunstenaar.
Hebbelinck werkte als schilder, aquarellist, etser en cineast. Hij werd vooral bekend omwille van zijn etsen. Hij was een leerling van A. Bastien, J. Delville, G. Van Strydonck, A. Stevens, I. Van Mens, J. Van Santen en P. Mathieu bij wie hij studeerde aan de Academie van Brussel.
Aan de Academie van Brussel kreeg hij les in aquarelleren van I. van Mens en gravure van J. van Santen. Hij etste een groot aantal pittoreske stadshoekjes in historische steden. Hij verzorgde de etsen voor het boek Les Villages Illusoires van E. Verhaeren. Als cineast maakte hij onder andere de documentaire La Naissance d'une Eau-forte die een prijs won op het Filmfestival van Cannes en een documentaire over de opbouw van het Atomium.
Als beeldend kunstenaar richtte hij voor de oorlog in 1932 een etsdrukatelier op en etste zeer vele pittoreske stadsgezichten in België. Ook etste en aquarelleerde hij in het zuiden van Frankrijk en Spanje. Bijzonder zijn verder zijn kleuretsen die hij maakte naar werken van zijn collega's V. de Saedeleer en A. Saverys. Deze signeerde hij met het pseudoniem "Belin".